Biyoteknoloji Sanayicileri Derneği (BİYOSAD), kamu kurum ve kuruluşlarının İstanbul il ve bölge müdürleriyle bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Dr. Ümmü Gülşen Öztürk ile Sanayi ve Teknoloji İstanbul İl Müdürü Yüksek Mimar Ümit Ünal’ın da katıldığı toplantıda, BİYOSAD Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş ve yönetim kurulu üyeleri biyoteknoloji üzerine görüş alış verişinde bulundu.

“SANAYİCİNİN YANINDAYIZ”

BİYOSAD’ın çalışmaları hakkında bilgi alan Dr. Ümmü Gülşen Öztürk, Cumhurbaşkanlığı olarak her zaman sanayicilerin yanında olduklarını ifade ederek, “Katma değeri yüksek ürün üretimini çok önemsiyoruz. Biyoteknoloji ülkemiz için stratejik bir sektör. Bu sektöre yönelik gerçekleştirilecek çalışmaları her daim destekliyoruz. Üzerimize düşenden fazlasını yapmaya hazırız” dedi.

KİLİT ROL OYNAYACAK

Toplantıda konuşan Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yüksek Mimar Ümit Ünal, Bakanlığın çalışmaları hakkında bilgi aktardı. Yerli, yenilikçi ve yeşil üretimin önemine vurgu yapan Ünal, biyoteknolojinin stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, “2023 hedeflerimizi yakalamamızda biyoteknoloji kilit rol üstlenecek sektörler arasında yer alıyor” diye konuştu.

SEKTÖRLER ÜSTÜ

BİYOSAD’ın çalışmaları hakkında davetlilere bilgi veren Dr. Ercan Varlıbaş, biyoteknolojinin sektörler üstü olduğunu ifade ederek, “Sağlıktan gıdaya, çevreden tarıma kadar biyoteknoloji birçok sektörü kapsıyor. BİYOSAD olarak biyoteknoloji ekosistemini kurmak için, bir yatırım bölgesi oluşturmak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.