TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’ne (MAM) Başkan olarak atanan Prof. Dr. Burcu Özsoy, Biyoteknoloji İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (BİOSB) ve Biyoteknoloji Sanayicileri Derneği (BİYOSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş’ı makamında ziyaret etti. 

 

Prof. Dr. Özsoy, Dr. Varlıbaş’ın liderliğindeki Biyoteknoloji Vadisi projesiyle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede, biyoteknolojinin tüm paydaşlarının yer alacağı ve dünyanın önemli üslerinden biri olacak olan Biyoteknoloji Vadisi’nde TÜBİTAK MAM’la işbirlği yapılabilecek projeler üzerinde duruldu. 

 

Kısa dönemde TUBİTAK MAM’la oluşturulabilecek iş birliği ve protokol çalışmaları hakkında yeşil ışık yakıldı.

 

DR. VARLIBAŞ PROF. DR. ERSOY’A YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLEDİ 

 

Dr. Ercan Varlıbaş, Türkiye’nin önemli bilim kurumlarının aynı zamanda Biyoteknoloji Vadisi’nin paydaşları olduğunu ve hep birlikte bir sinerji oluşturabileceklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

 

“Günümüzün gelecekle köprüsü niteliğinde olan biyoteknoloji sektörü çok büyük yeniliklere imza atacak. Türkiye’deki biyoteknoloji endüstrisi bilim kurumlarıyla birlikte büyüyecek.

 

TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. Özsoy’la aynı zamanda Temel Bilimler Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti’nde birlikte çalışıyoruz. Yeni görevinde de her zamanki gibi çok yararlı işler yapacağına inanıyorum. Kendisini tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.”

 

Toplantıda TÜBİTAK MAM’dan Dr. Duygu Aydın Tektaş da yer aldı.